Сторінки

Цікавинки


У житті кожна хвилина таїть у собі чудо...


Альбер Камю



Цікаві факти про час

Ні для кого не секрет, що на нашій планеті існує багато часових поясів, які у деяких місцях розташовуються досить умовно і забавно. Ось декілька цікавих фактів з цього приводу.

1. Мінливе теперішнє
Лінія зміни дат – це умовна лінія, яка проходить у Тихому океані по 180-му меридіані. Перетинаючи цю лінію із заходу на схід, можна повернутися на 24 години назад – у "вчора", а при русі зі сходу на захід потрапити на добу вперед – у "завтра". Тут "теперішнє" ефемерне, як ніде на планеті.

2. Захід Сонця тут опівночі
Китай – одна з найдовших країн у світі: 5700 км із заходу на схід. До революції 1949 року держава поділялася на п’ять часових поясів.
Але Великий керманич вирішив, що це пахне сепаратизмом, і ввів у всій країні єдиний час – пекінський. Тому, наприклад, у Тибеті захід сонця "спізнюється" на п’ять годин: сонце сідає опівночі.

3. Крок довжиною у 3,5 години
Перетинаючи афгано-китайський кордон, годинники потрібно переводити відразу на 3,5 години вперед. У світі немає більше місця, де один крок займав би стільки часу.

4. Звивистий час
Гімалайську гірську гряду недарма вважають містичним місцем. Цієї точки зору дотримуються не тільки просвітлені мудреці і філософи, але і звичайні географи. Гімалаї перетинають кілька країн з різними часами. В результаті мандрівникові, який вирішив пройти всі 1000 км по цій гряді, належить шість разів переводити годинник: на індо-непальському кордоні – на 15 хвилин вперед, на непало-індійському – на 15 хвилин назад, на індо-китайському – на 2,5 години вперед, на китайсько-бутанському – на 2 години назад, на бутано-індійському – ще на півгодини назад, а на індо-м’янмському – на годину вперед.

5. Країна висхідного сонця
Вважається, що першими на Землі світанок нового дня зустрічають японці – саме тому Японію називають Країною висхідного сонця. І зовсім даремно. У місті Владивостоці (російське Примор’я) ранок за Гринвічем наступає на годину раніше, ніж у Токіо.

6. З четверга у середу
Острови Ратманова (Росія) і Крузенштерна (США) розділені лише чотирма кілометрами моря. На звичайному моторному човні подолати цю відстань можна за 15-20 хвилин. Але не тут-то було. За Гринвічем, острови розділяє рівно 21 година. Тобто якщо на острові Ратманова південь четверга, то на острові Крузенштерна – третя година дня середи.

7. Догори ногами відносно Англії
Індія вибрала собі п’ять з половиною годин різниці з Гринвічем. Британці знають: "Якщо ти в Англії, поверни годинник догори ногами і побачиш, яка зараз година в Індії".

8. Зустріч трьох поясів
У маленькому селищі Раякоскі, яке розташоване на кордоні Фінляндії, Норвегії і Росії, зустрічаються відразу три часових пояси: коли у Росії південь, у Фінляндії – 11 година ранку, а в Норвегії – 10.

9. 15-хвилинна незалежність
Невеликий, але гордий Непал багато століть намагався відділитися від Індії, яка оточує його з трьох сторін. Щоб підкреслити свою незалежність, влада Непалу вирішила "відокремитися" від грізної сусідки часом: спочатку стрілки перевели на 10 хвилин вперед. Але цього здалося мало, і у 1986 році зарозуміла непальська монархія віддалилася від Індії ще на 5 хвилин.



Цікаві факти про час
Напевно, багато хто помітив - з роками час летить швидше, а в дитинстві текло так повільно. З чим це пов'язано? Зараз в статті про цікаві факти про час ми всі дізнаємося.
  1. В екстреній ситуації час сильно сповільнюється. Наприклад, при аварії або екстриму з парашутом. Все тому, що мозок прискорює обробку інформації і запам'ятовує більше деталей.
  2. А тут найцікавіше: у досвіду, одержуваного людиною за всю життя, є межа. З 100% до 20 років ми отримаємо половину, а до 40годам цифра збільшиться до 70%. Дивно? Вчені кажуть назад. Навіть велика тривалість життя на обсяг отриманого досвіду не впливає. Решта 30% розтягуються до кінця життя.
  3. У волонтерів час йде набагато швидше. Причина того користь, яку людина приносить суспільству. Так ми усвідомлюємо, що день прожитий не дарма, і хочемо все нових звершень.
  4. Важливим фактором сприйняття часу є частота серцебиття. У вашого кота серце б'ється швидше і час перерви між прийомом «вискаса» набагато коротше, ніж у вас:). Так само і розмір тваринного грає у цьому роль.
  5. Слони - величезні тварини з великим серцем, частота якого всі 25 ударом в хвилину. Ось та причина, по якій для слонів час протікає повільніше, ніж для людей.
  6. Муха швидка зараза. Вбити її деколи дуже складно, а все чому? Для неї час летить в 10 разів швидше, на відміну від людини. Вирішальну роль для життя мухи грає ваша реакція і розмір мухобойки:).
  7. Колібрі, начебто і маленька пташка, але серце б'ється в середньому 1200 разів/хв. Уявіть собі, скільки їй потрібно постійно витрачати енергії і наскільки для неї світ здається повільним!!!
  8. У світі тварин є й такі особи, для яких температура відіграє важливу роль у сприйнятті часу. До таких належать плазуни і комахи. Коли температура навколишнього середовища різко зменшується, в організмі сповільнюється не тільки обмін речовин, але і сприйняття часу.


Цікаво... Принцип помідора
Принцип помідора був винайдений італійським студентом Франческо Чирилло. По суті, це грамотна організація часу, в основі якої лежить чергування роботи і відпочинку.
А свою назву принцип отримав через схожість з кухонним таймером у вигляді помідора.

Правила Pomodoro прості: 25 хвилин необхідно зосереджено працювати, ні на що не відволікаючись, - а потім 5 хвилин неробства (навіть якщо завдання до кінця не вирішене).
Ну, а після невеликого відпочинку можна приступати до нового «помідору» з новими силами.
Чому саме 25 хвилин? 25 хвилин - це досить короткий час, щоб підтримувати дисципліну, не відволікатися і не допускати «вигорання» від довгої роботи, типу «Все! Набридло!». У той же час 25 хвилин - це довший час, щоб отримати реальний результат з розв'язуваної задачі.
Перепочинки по 5 хвилин допомагають і мозку відпочити (кращий відпочинок - це зміна діяльності), і переосмислити те, що зроблено за цей час.
Якщо ваша робота не закінчилася після 4-х 25-хвилинних «помідорів» необхідний більш тривалий відпочинок в 15-30 хвилин. У цей час можна перекусити, прогулятися, просто закрити очі. Головне - не робити нічого складного.

Як це працює?
Перший ранковий помідор потрібно використовувати для розігріву. Думаємо і записуємо, що ми хочемо і повинні сьогодні зробити зі свого списку справ, і так само приблизну кількість «помідорів», які вони займуть.
Пам'ятаєте: «Pomodoro» не може бути перерваний - це 25 хвилин чистої роботи! Якщо «помідор» щось перериває, скидайте його і починайте відлік часу заново (так, неприємно, але треба ж якось боротися зі звичкою метушитися, замість того, щоб займатися справжньою справою).
Але іноді буває й так, що завдання вже завершене, а «помідор» ще цокає. Що ж, відмінно! Ось хороший привід, щоб переглянути те, що зроблено, оцінити і поправити (часто виявляється незайвим!) Дрібні завдання, кожне з яких на помідор не тягне, можна об'єднувати в один помідор.
Ні в якому разі не «надолужуйте згаяне» за рахунок своїх законних перерв - адже працювати або вчитися з ранку до ночі елементарно неефективно. Тільки за умови регулярних перепочинків «помідор» гарантує незмінно високу продуктивність у вашому власному ритмі.


Повернутися на сторінку Порядок роботи. 
Тисни на годинник!

Немає коментарів:

Дописати коментар